Kotły kondensacyjne
W kotłach kondensacyjnych następuje kondensacja zawartej w spalinach pary wodnej (powstałej w wyniku spalania gazu), a odzyskana dzięki temu dodatkowa energia zostaje przekazana do instalacji c.o. W kotłach konwencjonalnych energia ta jest bezpowrotnie tracona, ponieważ ciepła para wodna uchodzi wraz ze spalinami przez komin. Dzięki odzyskanej dodatkowej energii ciepła skraplania, kotły kondensacyjne mają o wiele wyższą sprawność w stosunku do kotłów konwencjonalnych.
Co oferuje ATAG
ATAG oferuje m.in. kotły jedno - i dwufunkcyjne w klasach:
Serce ze stali... czyli wymiennik ATAG'a
W kotłach ATAG zastosowano własne patenty – „kamienie milowe” techniki grzewczej:
Możliwość montowania kotłów w kaskadach
Kotły klasy Q i XL można łączyć kaskadowo:
O Firmie ATAG
ATAG - renomowany, holenderski producent gazowych kotłów kondensacyjnych od 65 lat oferuje innowacyjne produkty zgodnie z filozofią firmy: „żadnych kompromisów w dążeniu do celu”, którym jest dostarczanie wymagającym użytkownikom urządzeń o najwyższej jakości, sprawności trwałości, z ograniczonym do minimum serwisem.
Firma ATAG, wprowadzając w 1982 roku na rynek niemiecki gazowy kocioł kondensacyjny z certyfikatem DVGW pod marką Benraad, należącą do koncernu ATAG, stała się pionierem techniki kondensacyjnej i wytycza kierunki rozwoju oraz ustanawia standardy w branży będącej w powszechnej opinii domeną firm niemieckich.
Kotły firmy ATAG sprzedawane są tylko poprzez autoryzowanych serwisantów!
Kotłów nie kupicie państwo w żadnej hurtowni w Polsce!
Serwisant od którego kupujecie państwo kocioł jest odpowiedzialny za jego działanie!
Wyciśnięte spaliny
O wysokiej sprawności wymiennika ATAG świadczy temperatura spalin – dla czynnika 50/30°C i przy częściowym obciążeniu to zaledwie 31°C! ATAG, prawdopodobnie jako jedyny producent, oferuje kotły w klasie kominowej T100, która umożliwia stosowanie kominów z tworzywa sztucznego.
Bezkonkurencyjnie niską temperaturę spalin 15°C uzyskano w dwufunkcyjnych kotłach z trzecim wymiennikiem ze stali kwasoodpornej na przewodzie spalinowym. „Wyciśnięcie” ze spalin resztek ciepła do wstępnego podgrzania c.w.u. pozwala uzyskać jej większą ilość przy mniejszym zużyciu gazu. Za to ekologiczne, opatentowane rozwiązanie kocioł ATAG A244EC uhonorowano Złotym Medalem MTP Instalacje 2012.
C.W.U
Sposób przygotowania c.w.u. w kotłach dwufunkcyjnych:
Test ATAG A244EC
- Temperatutra spalin
-
- Na filmiku obok możecie państwo zobaczyć jaką temperaturę spalin oraz jaką ilość kondensatu wydala flagowy kocioł kondensacyjny firmy ATAG w trakcie podgrzewania wody do 45°C!
Reklama ATAG
-
- Film na którym możecie państwo zobaczyć animację konstrukcji kotłów ATAG oraz możliwości ich zastosowania w kaskadach.